Olin Edirne’den 3 Maçlık Galibiyet

Beko Basketbol Ligi’nin 26. haftasında Mersin’de oynanan maçta 31 puana sahip olan ve düşme potasından kurtulmaya çalışan iki takımdan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Olin Edirne’yi konuk etti. Maçtan Edirne temsilcisi 83-87 galip ayrıldı. Olin Edirne’de Filip Videnov 19, Christos Tapoutos 16,Artsiom Parakhouski 15, Bekir Yarangüme ise 14 sayı ile karşılaşmayı tamamlarken, David Holston’un 24 sayısı Mersin temsilcisinin galibiyeti için yeterli olmadı.

Maça hızlı başlayarak 17-4’lük seri yakalayan konuk takım, Artsiom Parakhouski ile etkili olarak ilk periyodu 22-34 önde bitirdi. İkinci periyotta John Prince ile skor bularak 14-4’lük seriyle farkı 2 sayıya kadar indiren (36-38) Mersin Büyükşehir Belediyesi, Filip Videnov’un ve Berkay Candan’ın sayılarına engel olamadı ve soyunma odasına Olin Edirne 45-50 önde gitti. Christos Tapoutos’un sayılarına David Holston ve Altan Erol ile karşılık veren ev sahibi takım, üçüncü periyotta farkı 1 sayıya kadar indirmiş olmasına rağmen son periyoda konuk takım, 65-72 önde girdi. Final periyodunda Alex Scales ile skor bulan Mersin temsilcisi, Bekir Yarangüme’nin sayılarına engel olmadı ve Olin Edirne maçtan 83-87 galip ayrıldı.

İkinci çeyreğin bitimine 2 dakika kala darbe almadan kalfından sakatlanan Mehmet Yağmur’un sezona devam edip edemeyeceği MR’dan sonra belli olacak. Basketfaul’e açıklama yapan  Mehmet Yağmur, ”Tabii ki teşhisi doktorlar koyacak ama ben yırtıldığını hissettim. Umarım yanılıyorumdur. Neyse ki galip geldik, aksi halde üzüntüm daha da fazla olurdu” dedi.

 

Mersin BŞB-Olin Edirne maçı için tıklayınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

3 Responses

  1. Edirneden kalkıp 1200 km yol gidip bütün maç boyunca edirne ve olin sesleriyle salonu inleten 40 edirne sevdalısına maç sonu ropörtajında bir teşekkür etmek bu kadarmı zor koç.Bu edirne sevdalıları bunları haketmiyor mu.Ama şunu bilki artık senin misyonun edirne bitmiştir..

  2. mehmet yağmur kardeşimize geçmiş olsun diyoruz.İnşallah önemli bir sakatlığı yoktur ve en kısa zamanda parkelere geri döner.
    Olin edirnenin şu krıtik zamanda ona çok ihtiyacaı var.

  3. Tüm oyuncuları tebrik ederim,önemli bir galibiyet ilaç babında bu galibiyet inşallah ligte kalmamızın imzası olur bence Beşiktaşıda yenecek kapasiteye sahip bu takım,devamı gelsin.